Hanoi Büyükelçiliği

Embassy History and Previous Ambassadors

 
Önder Alaybeyi
17.01.1997-28.07.1999
Kaya İnal
30.07.1999-16.12.2002
Yahya Akkurt
02.01.2003-16.03.2008
Ates Öktem
30.03.2008-19.05.2011
Ahmet Akif Oktay
01.07.2011-01.07.2015
Akif Ayhan
15.07.2015-